Hrvati po drugi put izručeni na milost i nemilost velikosrpskom hegemonizmu
Draga Hrvatska povjesnice
u svrhu suočavanja s hrvatskom komunističkom prošlošću i sadašnjošću, u privitku dostavljam izvorni znanstveni članak kojeg sam 2014. objavio u časopisu Mostariensia, a potom je članak uvršten i u moju novu knjigu "Stogodišnji teror jugoslavenstva i komunizma u Hrvatskoj" (Zagreb, 2015.)
Dana 1. ožujka 2016. u 13:07 HP <hrvatska.poviestnica@gmail.com> je napisao/la: "…Tijekom 8. svibnja partizanske jedinice ulaze u Zagreb. To nije značilo i konačan povratak mira za Hrvate. Deklaracije ZAVNOH-a odavno su bile, kako piše Ivan Supek u knjizi Na prekretnici milenija, »pogažene, demokratska obećanja iznevjerena, humanističke težnje potisnute«, a Hrvati po drugi put izručeni na milost i nemilost velikosrpskom hegemonizmu, ovaj put pod boljševičkom krinkom«. »U tim godinama na svršetku rata«, pisao je Supek, »nisu se progonili samo ostaci NDH-a, nego se teror također okreće spram ’klasnih neprijatelja’ i pristaša HSS-a, dojučerašnjih ratnih saveznika«…"
Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. PrihvatiPročitaj više