Hrvatski Fokus
Kolumne

Digitalni Gulag je giljotina suvremenoga čovječanstva

Digitalizacija je najsofisticiraniji kontrolni mehanizam u ljudskoj povijesti

 

Hrvatski fokus je početkom prosinca objavio tekst pod naslovom: „Digitalizacija je propast čovječanstva – tiranija nam se šulja, a mi to ne znamo” (HF br. 800. od 5. 12. 2025.). Osim dr. Paula Craiga Robertsa, autora gore navedenog teksta, izrazito negativno mišljenje o sveopćoj digitalizaciji imaju i drugi stručnjaci.

Mark Keenan, bivši znanstvenik britanskog Ministarstva energetike i klimatskih promjena te bivši tehnički službenik Programa Ujedinjenih naroda za okoliš, autor je knjige The Debt Machine (Stroj za dugove), koja istražuje kako središnje bankarstvo, digitalne financije i nadzor transformiraju društvo, te knjige Demonic Economics (Demonska ekonomija) kao i drugih djela.

„Generacijama je novac bio nešto što su ljudi držali u rukama – opipljiv simbol rada, vrijednosti i razmjene. Danas novac postaje nešto sasvim drugo: digitalna uzica. Transformacija se događa tiho, bez pristanka, i većina ljudi ne će prepoznati što je izgrađeno dok se vrata ne zaključaju za njima. Nastaje novi financijski poredak – onaj u kojem središnje banke, a ne tržišta, određuju tko može sudjelovati u gospodarstvu. To je sustav koji obećava sigurnost i stabilnost, a istovremeno gradi najsofisticiraniji kontrolni mehanizam u ljudskoj povijesti.

Ovo je ekonomija iz koje nema bijega, a njezina arhitektura počiva na tri stupa: dugu, digitalnom novcu i totalnom nadzoru.” (Vidjeti: Mark Keenan: „Digitalni lanci: Kako središnje banke grade ekonomiju iz koje nema bijega” – 11. 11. 2025., Global Research).

„Ono na što Mark Keenan misli je novac. Doista, tiho, gotovina kakvu smo poznavali postupno se ukida, mnogo iza naših leđa, i mnogo uz slogane praktičnosti, uvjeravajući prvenstveno mlade ljude, koji su od rođenja indoktrinirani digitaliziranim svijetom” – napisao je ekonomist i geopolitički analitičar Peter König u uvodu svojeg objavljenog teksta u kojem također upozorava na opasnosti digitalizacije.

„Misle da je ‘superkul’ proći s ručnim zglobom ispred blagajničkog „bankomata” koji izravno skida iznos kupnje s vašeg bankovnog računa. Nema grižnje savjesti.” Većini mladih nije stalo. Odrasli su s pametnim telefonom u krevetiću kako ne bi smetali roditeljima. Mnogi stariji naraštaji također vjeruju u slogan utjehe svojih izdajničkih vlada. Uostalom, puno je sigurnije hodati okolo bez novca.

Mladi ne razmišljaju

Ne razmišljaju o mogućnosti velikog – ljudskom rukom uzrokovanog – nestanka struje koji bi im izbrisao bankovni račun, kredit na pametnim telefonima („pametno,” kao izdaja), ili sat ili čip za zglob… nemaju savjesti.

Samo slijepi hod u ponor. Nestaje. Zauvijek. Nema izlaza iz digitalne tame – digitalnog gulaga, digitalnih okova.

Naravno, nešto poput brisanja bankovnog računa eliti se ne će dogoditi. Oni su dobro zaštićeni. To je jedan od načina prijenosa imovine od dna prema vrhu. 

Mase u digitalnoj karanteni. To se još nije sasvim dogodilo, ali moglo bi se dogoditi svakog trena.

Odlaze bankomati

Alternativno, pripremamo se polako, postupno i, kao što je već spomenuto, tiho. To se zove „Taktika salame.” Jednog dana, objave da dolazi digitalni identitet, puste da prosvjedi postupno nestanu. Sljedeća objava – vaš bankovni račun bit će povezan s e-identifikacijom. Ostali prosvjedi, ali kao i obično, jenjavaju, ništa se značajno ne događa osim prosvjeda i zataškavanja u vijestima što bi moglo ugroziti njihovu Agendu 2030.

Polako, ali sigurno ukidaju bankomate (Automated Teller Machines, ATM), gdje možete dobiti gotovinu uz proviziju. Bankomata je sve manje – a kad svi nestanu, ‘salama’ je došla do kraja. Tada ste ograničeni na digitalnu matricu.

Tada shvatiš da su ti tiho odrezali ‘salamu’, a da ti to ni ne primijetiš jer te je zaslijepila njihova digitalna propaganda praktičnosti i udobnosti. Čim nestane ‘salame’, leđima si prislonjen uz Zid – Zid Bankara. Uvijek je on donosio odluke, ali sada to čini konačno – nema izlaza. Ako se ne ponašaš dobro, vlasti kažu banci da ti blokira račun ili ograniči njegovo korištenje… ili, ako obećaš da ćeš biti dobar, možda će ti odobriti kredit, da ne umreš od gladi, kredit s (visokim) kamatama.

Naravno, igra interesa.

Dug i kamate

Dug i kamate su također izum, cionistički izum, našeg (zapadnog) monetarnog sustava. To je protiv svake etike – ali nitko to više ne primjećuje. Dug je stoljećima ukorijenjen u naše „modernizirane” mozgove i razmišljanje. A kako se krećemo „naprijed“, dug i kamate su instrumenti digitalizacije.

König potom daje kratke isječke o tomu kako najveće svjetske religije (judaizam, kršćanstvo, islam, hinduizam) gledaju na dug i korist – sve navedene religije dug ne smatraju kao nešto dobro, već naprotiv, kao zlo – osobito ako se iza davanja zajma skriva određeni interes.

Potom König navodi: „Oprostite ovaj mali povijesni vjerski prijestup u vremena kada su moralni temelji imali viši ugled nego danas, kada cionizam – pseudoreligija koja tvrdi da slijedi judaizam, sa ciljem dominacije svijetom kao „Izabrani narod” – još nije evoluirao do sadašnjeg stanja zvjerstva.

Pogodi, tko stoji iza potpune digitalizacije? Dobro si pogodio/pogodila.

Nakon novca slijede poljoprivreda, ergonomski aspekt, hrana; uskoro će se digitalno kontrolirati vaše prehrambene navike, vaš (izravno i neizravno emisije CO2) ekološki otisak i vaš način života.

„Globalna transformacija prehrambenih sustava – Ubijanje prehrambenog suvereniteta” 

OBVEZNO se mora pročitati kako bismo razumjeli kamo idemo – a kad jednom stignemo tamo… skuhani smo, doslovno i figurativno” – upozorava König. (Vidjeti: „Globalna transformacija hrane prema SZO-u” – Hrvatski fokus br. 798. od 21. 11. 2025.).

Julian Rose, istaknuti autor i uzgajivač biohrane, poziva se na izvješće ‘Lanceta’, na kojem je bila utemeljena očito važna konferencija o hrani [nedavni EAT Stockholm Food Forum, 3. i 4. listopada 2025.]. U njemu je istaknuta nadolazeća uloga digitalnih alata u praćenju prehrane i načina života građana, navodeći da će uskoro biti moguće uvesti [digitalne] sustave za praćenje emisija CO2 povezane s konzumacijom hrane i načine utvrđivanja usklađenosti s prehrambenim preporukama. (Vidjeti: „Velika globalna transformacija hrane” – Hrvatski fokus br. 794. od 24. 10. 2025.).

Konferencija je dobila relativno malo publiciteta, što je i trebalo, kako ne bi privukla previše pozornosti na odluke donesene iza zavjese, ako ne i iza zatvorenih vrata, kao što je uobičajeno, kad god su prisutni Tedros Adhanom Ghebreyesus iz WHO-a i drugi glavni eugenisti, Rockefeller i Bill Gates. 

Naravno, samo je slučajnost da je predloženo digitalno praćenje građana ujedno i prijedlog za Veliko resetiranje Svjetskog ekonomskog foruma, Četvrtu industrijsku revoluciju i poziv za digitalnu valutu središnje banke s individualnim identifikacijskim brojevima povezanim s biometrijskim skeniranjem lica.

I tko bi zaboravio mudrost pokojnog Henryja Kissingera: „Tko kontrolira opskrbu hranom, kontrolira ljude…” Sir Henry Kissinger je također istaknuti eugenist. 

Kriminalac Tedros

Mnogo prije nego što je digitalizacija preuzela svijet, napisao je 1972. godine rad o nacionalnoj sigurnosti, objavljen 1974. kao utjecajno „Kissingerovo izvješće“ pod nazivom  Memorandum o studiji nacionalne sigurnosti 200 (NSSM 200): Implikacije rasta svjetskog stanovništva za sigurnost SAD-a i prekomorske interese.

Ovaj povjerljivi dokument, službeno usvojen kao američka politika 1975. godine, analizirao je implikacije globalnog rasta stanovništva za sigurnost i interese SAD-a te preporučio politike za pomoć zemljama u razvoju da uspore rast stanovništva, što znači smanjenje njihove populacije, na primjer blokatorima plodnosti izazvanim „cjepivom” [vidi Bill Gates / WHO u Keniji, Ugandi, Indiji i drugim zemljama]. Danas je ova Strategija nacionalne sigurnosti sveprisutna u središtu šahovske ploče međunarodne elite, zalažući se pod različitim izgovorima za dobrobit ljudi, što znači društveno odvajanje u korist nekolicine. 

Pogledajte ovo od Dennisa Meadowsa (u svibnju 2023.), glavnog autora ‘Izvješća Kluba’ ili Rimskog izvješća iz 1972., „Granice rasta“, jednog od prvih radova koji otvoreno zagovara masovno smanjenje populacije. Meadows u ovom kratkom videozapisu zagovara uklanjanje oko 86 posto trenutne populacije.
Nije slučajnost da je Tedros iz WHO-a, kriminalac u svojoj domovini, Etiopiji, također zadužen za lažnu klimatsku agendu, još jedno oruđe kojim se čovječanstvo može napadati i postupno smanjivati, zbog svih vrsta klimatskih katastrofa – katastrofa uzrokovanih ljudskim djelovanjem – bolesti, poplava, suša, potresa i još mnogo toga – sve u ime „klimatskih promjena.”

Da, Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) je zadužena.

Razumijemo li konačno kamo nas vodi digitalizacija svega, ono što je Klaus Schwab jednom nazvao 4. industrijskom revolucijom? 

U zečju rupu bez izlaza.

Probudi se!

Izvori:

  1. Mark Keenan: „Digital Chains: How Central Banks Are Building a No-Escape Economy” – Global Research, 11. 11. 2025.; https://www.globalresearch.ca/central-banks-building-no-escape-economy/5905361
  2. Peter König: „The Digital Gulag Is the Guillotine for a Sovereign Humanity” – 12. 11. 2025.; https://www.globalresearch.ca/digital-gulag-guillotine-sovereign-humanity/5905422

Rodjena Marija Kuhar, dr. vet. med.

Povezane objave

LJUDSKA BIĆA U VREMENU I PROSTORU – Globalisti nam osporavaju ono što je priroda uvjetovala kao nužno za naš opstanak

hrvatski-fokus

Nima Splita do Splita

hrvatski-fokus

Njemački se sustav raspada

HF

Tužitelj Ovčar i lažni svjedok

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više