Hrvatski Fokus
Unutarnja politika

Je li A.P. devedesetih bio na maturalcu u Bruxellesu?

Potpuna nesposobnost i nezainteresiranost Plenkovićeve diplomacije od ministra Grlića Radmana do veleposlanika Sunka, premijerova velikog pajdaša

 

Nakon tragičnih događaja u Ateni, ususret nogometnom susretu AEK-a i zagrebačkog Dinama, oglasili su se vrhovni stupovi hrvatske države, predsjednik Vlade Andrej Plenković i predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović. Do njihovih izjava hrvatska je javnost već puno toga vidjela i doživjela. Prvo, totalnu nesposobnost i nezainteresiranost Plenkovićeve diplomacije preko ministra Gordana Grlića Radmana i veleposlanika Aleksandra Sunka, velikog premijerova pajdaša. Nekoliko dana nakon nesretnih događaja pojavila se spodoba u obliku veleposlanika koja je rekla, u biti, da ništa ne zna, a kamoli da zna što bi trebala poduzeti. Vjerojatno nema nikakva uputstva od spomenutog dvojca s hrvatskim stijegom na reveru?! Prve izjave su upućivale na teške kazne uhićenih napadača. Kakvom je to tek smirenošću izustio Plenkovićev pajdaš Aleksandar! Bila je to potpuno drugačija slika borbe za skrb i brigu za hrvatske državljane u usporedbi s trgovcima zambijske djece. Gospon Grlić Radman je onomad non stop bio na Plenkovićevoj i ostalim antihrvatskim televizijama i medijima. Plenković je u borbu za prava ovih hrvatskih državljana uključio ministarstva vanjskih i unutarnjih poslova, sudstvo, pravosuđe, veleposlanike u drugim zemljama, ustanove EU-a…, ali ovaj se put to nije dogodilo. Slučajno! Malo Morgen.

Ovi navijači nisu huligani, oni nisu 1991. ponjegli iz Hrvatske

Pa tko su ti navijači/huligani Bad Blues Boysi – čiji su roditelji bili dragovoljci u Domovinskom ratu, brojni pripadnici ove skupine su poginuli za Hrvatsku, u vrijeme zagrebačkog potresa i potresa na Banovini pomagali su unesrećenima… Navijači kluba koji je u vrijeme bivše države nosio stigmu ustaštva, pa i danas u pojedinim tzv. elitnim krugovima hrvatskih orjunaša, jugosrba i tzv. antifašista. Jesu li zadnjih godina slučajni antihrvatski incidenti sa svastikom na Poljudu, gašenje razglasa za vrijeme dolaska naše reprezentacije na Trg bana Josipa Jelačića, zabrana nastupa Thompsona što je bila želja naših igrača, ponižavanja i vrijeđanja naših igrača, izbornika i reprezentacije i nakon posljednjih uspjeha u europskom i svjetskom kontekstu, ponovno suđenje Lovrenu i Modriću…  Antihrvatski portali, novine, televizije, tjednici sudjelovali su i sudjeluju u općem deliriju protiv uspjeha hrvatskoga nogometa. Vlasti tzv. neovisne hrvatske države pod vodstvom bre Andreja Plenkovića šute. Briga njih za reprezentaciju i navijače jednoga hrvatskog kluba. Eto, dobit će športski objekt za pripreme. Idu izbori, zar ne?

   Vratimo se na našu temu. Pravu istinu o tomu što se dogodilo u Ateni nemamo. Jesu li Dinamovi navijači organizirano došli u Atenu izazivati nerede, tući domaće navijače, razbijati trgovine, pljačkati, ubijati? Jesu li oni izazvali nerede ili su oni bili napadnuti? Kako to da je nakon nereda uhićeno preko stotinu Dinamovih navijača a samo sedam grčkih? Koga su to tukli hrvatski navijači? Jesu li tučnjave bile dogovorene između navijačkih skupina? Tko je ubio navijača AEK-a? Mnogo pitanja bez odgovora. No, grčke su vlasti već osudile navijače Dinama. Ne pružaju im nikakvu pomoć – ni pravnu, ni medicinsku, ni humanitarnu. Šalju ih u brojne zatvore o kojima čujemo sve najgore. Svakodnevno smo svjedoci brutalnih pogromaških napada grčkih medija koji su na razini linča. Ono što me raduje u svom tom kaosu je da su  Dinamovim uhićenim  navijačima potporu pružile navijačke skupine svih hrvatskih klubova.

  Naposljetku da vidimo kako su se u ovoj situaciji ponijeli, svojim stavovima, stupovi hrvatskoga naroda i države: premijer Plenković i predsjednik Milanović. Osobno nisam fan ni jednoga ni drugoga, jer dobro znam da su obadvojica iz istog radikalnog titoističko-komunističkog brloga s manjim ili većim nijansama, što je vidljivo po njihovim stavovima glede radnog i sabirnog logora Jasenovac, Titovih ratišta, NOB-a, vijenaca na Tjentišti, Bleiburga, HOS-ovih obilježja i uloge u Domovinskom ratu itd. No da vidimo kako su se u ovom slučaju odredili. Stav Andreja Plenkovića je očekivano antihrvatski što je osobina njegova cjelokupnog vladanja nad HDZ-om, hrvatskim narodom i državom. I ovaj se put nije kanio zamjeriti grčkim vlastima, Europskoj uniji, antihrvatskim medijima, političkim strankama koje mrze i otvoreno ili prikriveno rade protiv Hrvatske, svekolikom ološu koji mrzi hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Dakle, jugosrbima, Jugoslavenima, orjunašima, masonima, transhumanistima i soroševskim zelenima.

A što Plenković ima s Majkom Božjom Trsatskom!?

Među inim, Plenković je s proslave Majke Božje Trsatske, (a što Plenković ima s Majkom Božjom Trsatskom?) poručio svojim adlatusima: Prema tome, mi ćemo pomoći ovim mladim ljudima koji su dolje (gdje dolje? op.a.) na maksimalno angažirani način vodeći računa o tome da oni dolje(?!) nisu išli na maturalac, nisu išli na ekskurziju, nisu išli na godišnji odmor, nisu išli u turizam u Grčku, otišli su dolje(?!) svjesni da ne mogu ići na utakmicu. Cijeli je slučaj u rukama grčkoga pravosuđa… A da mi priupitamo bre Plenkovića a je li on devedesetih godina, bježeći – dezertirajući iz Hrvatske u Bruxelles, išao na maturalac, na ekskurziju ili godišnji odmor? Ako je išao na maturalac onda je zacijelo išao produbiti svoj maturalni rad na temu svoga idola – jednoga od najvećih jugoslavenskih ubojica i krvnika Edvarda Kardelja (Kočevski Rog, Maribor, Goli otok, Dachauski procesi itd., itd.) i neprijatelja hrvatskoga naroda (Andrija Hebrang, hrvatsko-slovenske granice, Hrvatsko proljeće itd., itd.) Što o tomu znaju njegove sluge i poltroni iz HDZ-a te partneri svih antihrvatskih fela.

Pohvala Milanoviću

   S druge strane hrvatski predsjednik Zoran Milanović bio je puno određeniji i domoljubniji. Ne znam koliko će to pomoći navijačima u grčkim zatvorima ali je rekao popu pop bobu bob. Dakle. E, to nije pravna država! Ti ljudi su tretirani kao ratni zarobljenici. Da sam premijer razmislio bi što bi napravio. Nije jednostavno. Ovo je na granici ratnoga prava. Tretiraju se kao zarobljena postrojba. Imaš pet dana da iz jedne grupe ljudi izdvojiš kukolj, a ti ih sve strpaš u pritvor i još ih razbacaš po cijeloj Grčkoj tako da ih prebiju i siluju. Sjajno. To je EU. I dalje. Ti su ljudi zarobljeni kao da je rat. To s pravom nema veze.

   Za našu povijest, napose budućnost, važno je znati što su njeni predstavnici govorili i poduzimali u ovim okolnostima. I svim drugim. Ovaj članak može biti začetak studioznijeg proučavanja lika i djela diktatora, hvarskog orjunaša i udbaškog gojenca Andreja Plenkovića, koji je davno navijestio hrvatskom naroda i članovima danas uništene Tuđmanove stranke da može što hoće. Doista, može. Tako i radi jer uza se ima brojne suradnike/štetočine. Ne znamo samo dokle?! Vjerojatno do zadnjega tupavog hadezejca i neupućenog Hrvata.

Mijo Ivurek

Povezane objave

Bernardić u »dobrom društvu« Beljaka

HF

Treba volje i vremena za popraviti ono što je Jadranka Kosor upropastila

HF

“Ustaška zastava” smeta onima koji su lažno svjedočili protiv Hrvatske u Den Haagu

hrvatski-fokus

Mnogi su krivi za pokušaj ubojstva

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više