Hrvatski Fokus
Hrvatska

Nemamo je, nemamo je…

Orjunaši i poltroni o izdaji planski snili, dok smo mi u rovu bili

 

Na bojištim ginuli smo

I po blatu i u rovu;

Iznad svega, branili smo

Domovinu i tri boje,

Al’ mislili tada nismo

Na ovakvu i na ovu

Ukradenu, pokradenu,

Kojoj stranci zakon kroje…

Nemamo je, nemamo je.

 

Nemamo je, jer su oni,

Orjunaši i poltroni

O izdaji planski snili,

Dok smo mi u rovu bili.

 

Nismo znali, što se sprema,

Što nam snuju iza leđa.

I, dok mi smo krvarili

I po blatu i po prahu,

Oni su se vješto krili,

Umirući u svom strahu.

…Al’ su danas bučni, smjeli

I ne kriju što su htjeli…

…Isto što i njini oci

Zvani ”OSLOBODIOCI.”

 

I, ta rulja mutnih gena

Ponovo nam propast sprema,

Podcjenjujuć naše žrtve,

Prezirući naše mrtve,

Propisujuć razne kazne

Zbog zastave I amblema,

Pod kojim su mnogi pali,

Kad su pred njih hrabro stali.

 

I, uz to im jasno nije,

Što u sebi ZA DOM krije;

Da smo s njime sve to jači,

Jer iz njega ljubav zrači.

Žarko Dugandžić

Povezane objave

AFORIZMI – Razlikoljubne razlike

HF

ZALOGAJ PLAČA ZALOGAJ BOLI

HF

AFORIZMI – Bavljenje politikom

HF

Previše je

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više