Hrvatski Fokus
Gledišta

Pojavio se Mirko trinaestoga dana

Svoj govor završio je s riječima: Hvala na pažnji!

 

Tek trinaestog dana zasjedanja Skupštine Srbije na sjednici „Trećeg izvanrednog zasjedanja NSRS u trinaestom sazivu“ (6. lipnja 2023.) zastupnik svih ovdašnjih Hrvata, Bunjevac Mirko Ostrogonac a u dvorani tog sabora pojavio se u isti mah i jedan Hrvat iz Staroga Žednika.

Pisao sam o tomu kako je Mirko manipulacijama Tomislava Žigmanova dospio u srbijanski parlament, te kako je novom manipulacijom odmah razbio parlamentarnu skupinu EUROPSKE REGIJE, izdavši tako svog koalicijskog partnera na izborima, Rusa Aleksandra Olenika, i završio u Saborskoj skupini za izmirenje SPP – USS – DSHV(!?): Pisao sam i o tom famoznom zastupničkom klubu, ali i o tome kako je Mirko samo jednom u šest mjeseci u srpskom parlamentu govorio (čitao) o jedinom problemu Hrvata u Srbiji, i to u općoj galami gdje ga nitko nije slušao! Ipak, Mirko je svoj govor (koji je napisao Žigmanov) završio sa: Hvala na pažnji! (pogledajte poveznicu s “Pozdrav iz Novog Sada”: https://www.facebook.com/watch/?v=831751411234673&locale=hr_HR )

Mirko ni jučer nije govorio u Skupštini Srbije, a dok je zamjenik predsjednika poslaničke grupe SPP-USS-DSHV za pomirenje Miletić Milija govorio o problemima penzionera u općini Svrljig, Mirko nije bio u svojoj grupi ali se uvukao među predstavnike vladajuće stranke! Kamera ga je uhvatila kako čačka uho dok je Zagorka Aleksić govorila!Dakle, budući da ih u vladajućim strukturama Republike Srbije ujedno predstavljaju i Bunjevci i Hrvati, ministar Tomislav Žigmanov, zastupnik Mirko Ostrogonac, međunarodni tajnik Darko Goranov i posebni savjetnik ministra Žigmanova Marin Pijuković, domaći Hrvati su potpuno probuđeni, potpuno su opušteni i beskrajno zadovoljni, sretni i veseli jer ova četvorka ima velike plaće, a ne rade ništa!

Miroslav Cakić  

Tekstovi u rubrici GLEDIŠTA mišljenja su autora i ne moraju biti u skladu sa stajalištima Uredništva

Povezane objave

Židovska vjera ne podržava planirano useljavanje muslimana s Bliskog istoka i sjeverne Afrike u Europu 

hrvatski-fokus

DSHV na lokaciji Čikerija ili komu zvone zvona

hrvatski-fokus

Zastupnici spriječili referendumsko izjašnjavanje

HF

Fokus se hrvatski kaže žarište

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više