Hrvatski Fokus
Unutarnja politika

Ekstremna ljevica na mukama: propalestinci se ograđuju od Goldsteina

Hrvatskom upravlja jedna mračna protuhrvatska, gotovo sotonska sila

 

U sjeni ove velike međunarodne političke krize i uvijek specijalnog rata protiv Hrvatske, u Hrvatskoj se glavni politički problem (laž o Jasenovcu), sam od sebe urušava. Baš kao ono “Sotona se mora rascijepiti iznutra”. 

“Srpsko Narodno Vijeće na pravoslavni Badnjak na kojem su se, osim vodećih ljudi srpske nacionalne manjine, okupili i izaslanici Vlade RH te mnogi iz javnog života, na domjenku su se održale i tradicionalne dodjele nagrada, a onu za antifašizam koja nosi naziv, dr. Gojko Nikoliš dobili su povjesničar Ivo Goldstein i autor Mario Šimunković. 

Pomalo neočekivano, nagrada istaknutom ljevičaru, podigla je mnogo prašine i to baš u lijevim krugovima. Za neke, pa i samog Šimunkovića, sporna je njegova ocjena rata Izraela i Palestine koja odudara od prevladavajućeg narativa na lijevom spektru. Za razliku od velike većine ljevičara Ivo Goldstein nikada nije izjavio da je Izrael počinio genocid u Pojasu Gaze.

Takav stav ne podudara se s većinom onih koji s Goldsteinom dijele lijevu ideološku poziciju. Upravo zbog navedenog razloga Free Palestina javno je prozvala SNV zbog nagrade uručene Goldsteinu. U svom priopćenju putem Facebooka organizacija Free Palestina je naglasila da “antifašistička pozicija ne može biti selektivna ili isključivo istorijska”.

Drugi dobitnik nagrade za antifašizam, istraživač i autor Mario Šimunković, od Goldsteina se također ogradio putem Facebooka. Na samom kraju podulje objave u kojoj je prvo zahvalio SNV-u na nagradi, osvrnuo se na Goldsteina optuživši ga da opravdava izraelsku okupacije Gaze”, prenosi portal Narod.

Nemiri u lažnom JUSP-u

A Jasenovac – drobilica Ive Goldsteina, gospodo “antifašisti”, je li za vas ocjena Jasenovca po povjesničaru Goldsteinu sporna? Tu bi se morao oglasiti, i Pantovčak, i Banski dvori, i Matica hrvatska i Arsen Bauk (SDP). Kao i zbog krize u JUSP-u? – ostavka ravnatelja Ive Pejakovića, kratak staž njegove nasljednice Sare Lustig i novi natječaj za ravnatelja?

Ovaj slučaj Goldstein i kriza? u JUSP-u bi morala biti tema jedne emisije Otvoreno. Jer ovaj slučaj Goldstein i kriza u JUSP-u rješava problem izbora predsjednika Vrhovnog suda! Jer je sve u Hrvatskoj podređeno Jasenovcu – istini po Ivi Goldsteinu o Jasenovcu. Pogotovo Sudbena vlast.

Ali ništa od javne i političke rasprave o slučaju Goldstein i krizi u JUSP-u. Što je dokaz da Hrvatskom upravlja jedna mračna protuhrvatska, gotovo sotonska sila. Iako je Ivo Goldstein od ljevice “dobio nogu” zbog njegova stava o ratu na Bliskom istoku, za ljevicu je Ivo Goldstein pravi povjesničar za Jasenovac. Ljevica se odriče Ive Goldsteina zbog njegova stava o ratu na Bliskom istoku, ali se od Goldsteina ne odriče zbog drobilice!!!??? 

U Središnjem Dnevniku 1. programa HRT-a 11. siječnja 2026. nije bilo Thompsonova koncerta u Poreču. Ali su zato kod Aleksandra Stankovića u njegovoj emisiji Nu2 bila trojica Jugoslavena iz kulture koji Hrvatima nameću srpski film kao hrvatski. Upravo je suprotan odnos HRT-a prema Thompsonu i Aleksandru Stankoviću mjerilo koliko peta kolona terorizira Hrvate. Dok se cenzurom popularnosti Marka Perkovića Thompsona u Istri zamagljuje i negira hrvatstvo Istre, HRT sa svojim agentima, stankovićima… Hrvatima nameće srpsku kulturu kao hrvatsku.

Jure Vukić, Tribanj

Povezane objave

Zdravku se mnogi moraju ispričati

HF

Za Dejana Jovića Hrvatska je – “mit”!

HF

Globalnu obmanu provodi političko-medicinska mafija, na vrhu je WHO

hrvatski-fokus

Stepinac: Nova neman Križu časnom prijeti

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više