Hrvatski Fokus
Gospodarstvo

Kako zaštititi električni stup od bure?

Možda je rješenje u metalno-aluminijskom štitniku!?

 

U stalnoj brizi za nestanak struje i velike štete koju napravi velika bura, razmišljam, može li se prevenirati lomljenje drvenog stupa Elektre od velike bure. I dolazim do zaključka da postoji rješenje za to – metalni (aluminijski) štitnik! Koji bi mogao riješiti, i problem na zemljanom (mekom) terenu.

Taj bi se aluminijski štitnik mogao postaviti, i na drveni Elektrin stup koji je već u dalekovodu. Samo je potrebno otkopati oko pola metra nasipa oko drvenog stupa. Pa taj metalni štitnik pričvrstiti za drveni stup. A u visinu, do pola visine drvenog stupa?

A na zemljanom (mekom) terenu, iz betonskog nosača (temelja) diže se aluminijski štitnik koji je pričvršćen za drveni stup Elektre.

Metalni (aluminijski) štitnik ima T ili polukružni profil. Na drveni stup se naslanja polukružni ili ravni, ne okomiti dio štitnika. Samo treba odrediti dimenzije metalnog štitnika i štitnik postaviti na pravi stranu, s obzirom na smjer vjetra.

Jure Vukić, Tribanj

Povezane objave

Orbánov program industrijalizacije treba 300.000 gostujućih radnika

hrvatski-fokus

Zsolt Hernádi: Neizvjesnost oko budućnosti naftne industrije i dalje je prisutna

hrvatski-fokus

Izraelci traže kvalitetu i spremni su je platiti

HF

Optimirana klima u prostoriji

HF

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više