Hrvatski Fokus
Uvodnik

Laž je da bi se mirovinski sustav urušio bez strane radne snage

Najmanje 50 posto beskorisnih ljudi u javnoj upravi trebalo bi otpustiti i preusmjeriti na komercijalne poslove umjesto na strane radnike

 

  • Politička stranka Most godinama upozorava da Hrvatska ne smije graditi gospodarstvo na modelu jeftine i nekontrolirano uvezene radne snage, nego da treba stvarati bolju poduzetničku klimu kroz rasterećenje gospodarstva i stvaranje kvalitetnijih uvjeta rada za domaće ljude. Naše Hrvate. Time se Most otvoreno suprotstavlja politici aktualne vlasti koja je otvorila prostor modelu koji dugoročno ruši cijenu rada u Hrvatskoj. A to provodi više od 700 agencija i na toj se lošoj i opasnoj politici bogate, dok, s druge strane, hrvatski radnici, naši Hrvati, sve teže žive od svog rada. I iseljavaju se. Time aktualna vlast, poručuju iz Mosta, Hrvatima šalje poruku: „Ako ti ne ćeš raditi za taj iznos, ima tko hoće!“ Filipinci, Nepalci i drugi useljeni radnici.

Sve može propasti, ali ne i država!

  • Zato ne čudi što je mladi Mostov saborski zastupnik iz Rijeke Krešimir Rotim, na svomu facebook profilu to pitanje dodatno pojasnio i ustvrdio da uvoz radne snage ne predstavlja rješenje za stabilizaciju mirovinskog sustava i time odbacio tvrdnje da domaći radnici izbjegavaju rad, pripisujući problem lošim radnim uvjetima i niskim plaćama. Rotim također ističe da se domaće gospodarstvo ne bi trebalo oslanjati na radnike s drugih kontinenata i dodaje kako bi radije podržao smanjenje opsega u građevinskom i ugostiteljskom sektoru, pa i lošiju turističku sezonu, nego nastavak aktualnog modela zapošljavanja.

Baš nas briga za one koji u dva sata ujutro naručuju burgere

  • Pojednostavljeno, K. Rotim je govorio o tri mita o nepotrebnim stranim radnicima koja treba razbiti jer su lažna i opasna: Prvi, da bez stranih radnika nema mirovina. Drugi, da su Hrvati lijeni i da ne žele raditi. I, treći, sustav bi se urušio bez strane radne snage. Rotim to tvrdi jer je računao, a izračunao je da radna snaga iz Azije danas čini oko 50 posto svih stranih radnika. Njihova se neto plaća kreće oko 850 do 900 eura. Doprinosi za mirovine na mjesečnoj razini na takvu plaću iznose 220 eura, što znači, da kada pomnožimo 220 puta 70.000 radnika puta 12 mjeseci dođemo do 180 milijuna eura doprinosa za mirovine. Kako godišnje za mirovinsko izdvajamo pet milijardi eura, ovo je tek tri posto. Tri posto od stranih radnika! Što znači da nas vladajući i njima odani mediji lažu. I zato je laž da su Hrvati „lijeni“. I zato je laž da bi se sustav urušio bez strane radne snage. Rotim točno pita: „Koji sustav?“ i odgovara: „Je li vojni, visokotehnološki, poljoprivredni ili energetski?“ „Ne, nego jadni urbaniti ne bi imali kako naručiti burgere i kolu u dva ujutro kad im se baš papa“, pojasnio je Mostovac.

Pa što ako neki restorani i kafići propadnu

  • Zato treba pozorno pročitati što je stvarno Krešimir Rotim napisao, a ne ono što nam serviraju mediji koji ga bezrazložno napadaju, a rekao je ovo što slijedi i što je jako važno: “Ne znam tko vam je to od političara još spreman reći, ali nek nam je sezona 20 posto lošija, a nek propadnu neki restorani i kafići, neki još više samoposlužnih blagajni i nek nam nema tko graditi stanove po Zagrebu za 5000 eura po kvadratu betona. Jer bitnije od svega toga mi je da hrvatsko gospodarstvo ciljanim investicijama i povratkom iseljene hrvatske pameti postavi temelje za rast, razvoj i opstanak mog naroda a i promjene koje nam slijede s razvojem umjetne inteligencije”. I sa svim tim izrečenim se slažem. A ne slažem se s time što ovoga mladca, koji misli svojom glavom, napadaju da je „povijesni revizionist“, jer je svojevremeno točno rekao da ustaše nisu bili fašisti, da NDH, odnosno poglavnik Ante Pavelić nije Talijanima predao Dalmaciji i otoke, nego Srbija i Beograd još 1920. i 1924. I istina je i ono što je rekao o Jasenovcu, da je iz njega iskopano između 440 i 600 žrtava, a ne toliko koliko lažu velikosrbi, domaći izdajnici, a to šutke podržavaju i hrvatske političke elite, štiteći svoje sramotne pozicije.

Hrvatska nema industriju koja će davati plaću od minimalno 2000 eura

  • K. Rotim je zato pronašao zagovornike u komentarima čitatelja. Pogledajmo neke od njih (https://www.index.hr/vijesti/clanak/mostovac-nek-bude-losa-sezona-nek-propadnu-restorani-samo-da-nema-stranih-radnika/2795958.aspx). »Nisan ni rasist ni fašist ali u globalu se slažem s ovim. Stranci nisu problem ko ljudi niti mi smeta njihova rasa, problem su jer ih je establišment uveo da nam satnice održavaju na niskim granama i još je neko to dobro naplatio (čitaj agencije koje ih dovode). Ljudi moji ne budite slijepi. Jedini razlog zbog kojeg su oni tu je isti onaj zbog kojeg firme sele tvornice u Kinu i Indiju a to je profit bogatih i političara a mi ostali radi ili seli« (Mirko Lucic); »Dobro čovjek kaže. Hrvatska propada, a on to ne želi. On ne želi da Hrvatska propadne. Neki kažu da Hrvatska treba propasti, da su bitniji restorani, a on tvrdi suprotno, da je bitnija Hrvatska i da ako nešto treba propasti, neka propadne restoran. Propala je i moćna foto firma Kodak, nikom ništa, mogu propasti i restorani u Hrvatskoj, bitno je da Hrvatska ne propadne. Kada vidim konačno pametne i normalne političare učlanit ću se u Most i pozivam sve da to učine!« (Držim i Tvrdim); »Rekao je istinu koju negativni komentatori nisu razumjeli. Njegova izjava nije protiv radnika već protiv ekonomskog sistema društva koje je totalno nerealno. Je li istina da Hrvat ne želi raditi za 1100 eura bruto? Jest! Je li istina da strani radnici ne doprinose mirovinskom sustavu, kako se uporno laže? Jest! Je li istina da je cijena kvadrata stana 5000 eura i više? Jest! Je li istina da samo poslodavci stranih radnika jedini imaju koristi od njihovog rada? Jest! Ako je vama svima navedeno ok, onda nemate pojma o ničemu jer Hrvatska nema industriju koja će davati plaću od minimalno 2000 eura koliko prosječni Hrvat želi. Pa sada pišite i dalje da mu je izjava rasistička i ksenofobična jer niste sposobni da ga argumentirano demantirate« (Vedran Tičić Tićo); »Dečko dobro kaže. Ugostitelji su muzli Hrvate za crkavice od 3-4 tisuće kune, kad su Hrvati otišli, sad žele musti Nepalce za 800 eura. Baš me briga za restoran i kafić koji me dere cijenama, a ne želi pošteno platiti domaćeg radnika. Neka propadnu. A i ovo je dobro rekao – kakvo će to gospodarstvo propasti bez Filipinaca i Nepalaca? Ne će imati tko dostavljati hranu. Opa! Pa kako smo samo preživjeli prije Wolta i Glova?« (Majstor Radovan); »Pogodio je jednu stvar, a to je da se poslodavci trude plaćati radnu snagu po što nižoj tržišnoj cijeni. To bi se vrlo lako riješilo da se otpusti barem 50 % beskorisnih ljudi u javnoj upravi i oni se preusmjere u komercijalne poslove umjesto stranih radnika. Sa otpuštanjem beskorisne birokracije, otvorio bi se prostor za povećanje minimalne plaće. Dosta je jednostavno, iako mogu to i detaljnije elaborirati: počnimo od broja općina – Hrvatskoj ne treba 428 općina, dovoljno bi bilo cca 150. Također, ne trebaju nam ni Županije, kojih ima previše. Evo, samo da se od toga počne. Kao primjer mogu navesti otok Brač, koji na 14.434 stanovnika ima 7 općina i jedan grad. Osam jedinica lokalne samouprave!!!! Svaka na 1.804 stanovnika! Naime, Rotim se bavi posljedicom, a ne uzrokom. Jer on je dio uzroka i od toga živi« (Dag Cekic); »Jedna je stvar ovdje istinita oko koje bi se svi složili. Strani kapital traži sebi veće marže i mi smo im to dopustili nauštrb radnika. Nebitno jel Mate ili Jelena rade za 800 eura, ili Yanesh i Natraba… naši vladajući su skinuli gaće raznim bookinzima, uberima, lidlima, kauflandima, studencima, građevinskoj mafiji itd. i to je to. Jednako žalosno je vidjeti da netko crnči za crkavicu, bez obzira odakle je« (Admiral Mrkinta); »Napisat ću ovo, pa makar dobio sam dislajkove. Svi vi koji serete “plati našeg radnika pa će imati tko raditi”, ajmo to malo analizirati. Recimo da NAŠ čovjek ima prosječnu neto plaću od 1600 € u Zadru – za dobiti tu plaću, poslodavac mora uprihoditi 2694 €, što znači da država ovdje uzme gotovo 1100 €. Strani radnik radi za oko 800 € neto i poslodavac za tu plaću mora uprihoditi 1209 € što znači da tu država uzme oko 400 €. Ako malo bolje pogledate, NAŠ čovjek ovdje zarađuje 2 x neto od stranog radnika, ali zbog našeg čovjeka, država uzme gotovo 3 x više doprinosa – i sve to, samo zato da NAŠ čovjek dobije prosječnu plaću. Sad zamislite jedan kafić ili restoran gdje imate 5 NAŠIH ljudi s prosječnom plaćom. Za isplatiti naše ljude trebate 13.470 € bruto novca SVAKI mjesec, a za imati 5 stranih radnika trebate 5500 €. Moj zaključak je da je prvi i najveći problem – U DRŽAVI koja otima previše! Strani radnici su trenutno rješenje tog državnog problema« (Ivo Horvat)…

NZZ hvali Donalda Trumpa zato što se suprotstavio DEI-ju 

  • I u vrijeme najvećega globalizacijskoga mraka u švicarskom dnevnom listu “Neue Zürcher Zeitungu” mogli ste pronaći trunak slobode. Jedan od tih ljudi/novinara/urednika je Benedict Neff, politički dopisnik NZZ-a iz Berlina. Benedict Neff nije bilo tko. Rođen je u Švicarskoj 1983. godine. Odrastao je u Schwyzu, glavnom gradu istoimenoga kantona u središnjoj Švicarskoj. Studirao je njemački jezik i književnost, povijest i vjeronauk na sveučilištima u Zürichu i Beču. Magistrirao je umjetnost na Sveučilištu u Zürichu. Svoj diplomski rad o ispovijedi u Rimokatoličkoj Crkvi napisao je kao čin samotematizacije. Od 2013. do 2017. radio je za “Basler Zeitung”, u početku kao urednik s fokusom na švicarsku politiku i medije, a kasnije je postao dopisnik za novine u Njemačkoj. Ovih dana, 22. svibnja 2026., napisao je poučan članak u kojemu argumentirano hvali američkoga predsjednika Donalda Trumpa zato što se suprotstavio DEI-ju i američkim globalizacijskim sveučilištima koja su desetljećima krivo odgajala mlade ljude. Ne samo Amerikance. Za te koji su stajali iza raznih ljevičarskih ideja na američkim sveučilištima Benedect Neff kaže da su bili „akademija netolerancije“, pa nastavlja: »Štrajk Donalda Trumpa protiv sveučilišta bio je ispravan. Postoji ideološka uskost na mnogim sveučilištima, jer je sada potvrđeno izvješće sa Sveučilišta Yale. Ta se uskoća prenosi na cijelo društvo. Dominacija budne kulture smanjila se s Donaldom Trumpom. To je objavljeno neposredno prije njegovog reizbora. U videu, izvršni direktor Mete Mark Zuckerberg pokajao se da ga je Facebook preuveličao cenzurom. Korporacije diljem svijeta zatvorile su svoje programe ‘raznolikosti’ – i mnogi su ljudi smatraju da je to olakšanje. Krute zabrane razmišljanja i govora postale su problematične. Trajni naglasak na vrijednostima DEI-ja (»raznolikost«, »pravednost« i »uključivost«) sve je više podsjećao na sektaški kult koji je u velikoj mjeri postao neovisan o svojoj koristi…« (https://www.nzz.ch/meinung/die-akademie-der-intoleranz-trumps-schlag-gegen-die-universitaeten-war-richtig-die-meinungsfreiheit-hat-es-an-der-uni-schwer-ld.10007967). Time je B. Neff hrabro ušao u obračun sa svima onima koji su tu lukavu ideju pretvorili u rasistički obrazac prema bijelcima. Srećom to u SAD-u, zahvaljujući predsjedniku Trumpu, više ne prolazi.

Laž je da su podatkovni centri opasni

  • Nakon što su razni aktivisti, uz pomoć raznih protuhrvatskih struja, zaustavili izgradnju golf terena iznad Dubrovnika, nakon što su isti takvi aktivisti zaustavili izgradnju farme pilića na Banovini, sada ti isti aktivisti pokušavaju na sve načine zaustaviti izgradnju podatkovnog centra Pantheon na Banovini, jugozapadno od Topuskoga. Tko prati mainstream „hrvatske medije“ može shvatiti kako se kod Topuskoga gradi nešto najopasnije u povijesti čovječanstva, a da nemaju pojma da druge, daleko naprednije države imaju i po tisuću već izgrađenih takvih podatkovnih centara. To se prešućuje. Samo je važno da se ništa ne gradi, da se ništa ne proizvodi, nego samo da se uvozi i time dodatno uništava hrvatsko gospodarstvo, a preko njega i hrvatska država.

Što se više energije troši, to bolje

  • A što ustvari znači podatkovni centar Pantheon? Vele da troši puno struje. Pa neka troši. Što se više troši struje, to je bolje za one koji struju proizvode. Ne treba biti jako pametan pa to shvatiti. Oni koji će graditi taj, po mnogima sporni Pantheon, struju će nabaviti, u Hrvatskoj i iz inozemstva. Ne će Hrvatima nedostajati struja za svakodnevni život. Ovim projektom ubrzat će se realizacija nacionalne energetske strategije. Centar će se izgraditi do 2030. godine. Kao korisnik struje spojit će se na HOPS (Hrvatski operater prijenosnog sustava) i na hrvatsku elektroenergetsku mrežu. Končar-Dalekovod izgradit će vlastitu 400 kilovoltnu (kV) trafostanicu i dalekovod u dužini većoj od 360 kilometara. Trafostanica i dalekovod vrijedit će 450 milijuna eura i nakon gradnje prelaze u potpuno vlasništvo Republike Hrvatske. To je tek prvi od ukupno četiri dalekovoda koje će ulagač u Pantheon sagraditi i svaki od njih omogućit će prijenos od 1,3 gigavata električne energije do podatkovnog centra. U cijelu priču bit će uključene i susjedne države, od BiH i Slovenije, pa sve do Francuske. Ukupna planirana priključna snaga podatkovnog centra Pantheon iznosi oko jednog gigavata, uz procijenjenu godišnju potrošnju od približno 5,5 teravatsati električne energije, a u sklopu projekta predviđena je i solarna elektrana snage 500 MW te baterijski sustav temeljen na litij-ionskoj tehnologiji, površine od oko trideset hektara, koji bi služio za pohranu viškova energije iz lokalne proizvodnje, nedavno su rekli ljudi zaduženi za izgradnju centra. Još će se graditi skladište dizela za agregate koji će se pokretati u kriznim situacijama kako se proizvodnja ne bi zaustavila. Dizelski agregati se ugrađuju zbog jačanja otpornosti sustava i održavanja kontinuiteta poslovanja. To znači da gigavatni podatkovni centar Pantheon nije samo tehnološki projekt, nego da je i infrastrukturni sustav. Zato će se izgraditi privatna visokonaponska infrastruktura, što će omogućiti višestruke izvore opskrbe električnom energijom i složene pričuvne sustave koji kombiniraju mrežno napajanje, baterije i dizelske agregate.

Račan i komunisti krivi za velika stradanja

  • Hrvatski političar Petar Škorić prisjetio se 23. svibnja 1990. kada je Ivica Račan predao oružje Teritorijalne obrane JNA: »23. SVIBNJA 1990. – DAN RAZORUŽAVANJA HRVATSKE Podsjećamo. Ne zaboravljamo. Na današnji dan, 23. svibnja 1990., dogodila se jedna od najsramotnijih epizoda suvremene hrvatske povijesti – predaja oružja Teritorijalne obrane Hrvatske Jugoslavenskoj narodnoj armiji, u režiji tadašnje vlasti SKH-SDP na čelu s Ivicom Račanom. Samo osam dana prije konstituiranja prvog demokratskog Sabora s HDZ-ovom većinom, tadašnja vlast bez otpora predaje oružje kojim se moglo naoružati više od 200.000 hrvatskih branitelja. Predano je:
  • protuoklopno i protuzračno oružje
  • lako topništvo
  • automatsko i pješačko naoružanje
  • golema količina strjeljiva i vojne opreme
  • Sve ono što je Hrvatskoj moglo značiti život u nadolazećoj velikosrpskoj agresiji. Naredbu za oduzimanje oružja potpisao je general JNA Blagoje Adžić, jedan od glavnih arhitekata agresije na Hrvatsku. No najveća tragedija bila je poslušnost tadašnjeg hrvatskog političkog vrha koji nije pružio nikakav otpor, za razliku od Slovenije koja je odbila razoružati vlastiti narod. Hrvatski narod ostao je gotovo goloruk pred tenkovima i zrakoplovima JNA. Prve crte obrane činili su hrvatski policajci, dragovoljci i branitelji naoružani lovačkim, trofejnim i improviziranim oružjem, ali vođeni vjerom, hrabrošću i ljubavlju prema Domovini. To je bila politička poruka da Hrvatska ne smije biti slobodna i samostalna. Zato i danas treba podsjećati: stariji da ne zaborave, a mlađi da znaju istinu. Ne zaboravimo da je Ivica Račan bio posljednji zapovjednik TO Hrvatske u trenutku kada je oružje predano Beogradu. Danas, više od tri desetljeća kasnije, ideološki nasljednici tadašnje politike ponovno pokušavaju relativizirati Domovinski rat, izjednačavati žrtvu i agresora te sustavno potiskivati vrijednosti na kojima je stvorena hrvatska država. Zato je važno govoriti istinu, čuvati povijesno pamćenje i prenositi ga novim generacijama. Počast svim hrvatskim braniteljima koji su unatoč izdaji iznutra stali u obranu Domovine i stvorili slobodnu Hrvatsku. Hrvatska nikada više ne smije biti razoružana. NIKADA VIŠE!« (https://www.facebook.com/groups/1484328998532570/posts/4023101481321963/)

Stradanja Hrvata u Lašvanskoj dolini 

  • Prvi put objavljeni su točni podatci o stradalim Hrvatima u Vitezu i BiH. Evo ih: 653 poginula branitelja u Vitezu, 138 djece poginulo u Vitezu, preko 7000 branitelja i civila ranjeno u Vitezu, 9909 poginulih Hrvata u BiH, 20.649 ranjenih civila i protjerano preko 200.000 Hrvata (www.youtube.com/watch?v=hyqmKh_lpUw). To znači da je Lašvanska dolina najviše stradala tijekom, najprije srpske agresije na BiH, a kasnije tijekom muslimanske, odnosno bošnjačke agresije na hercegbosanske Hrvate. Većina stradalih, protjeranih i poginulih Hrvata u BiH, pa tako i u Lašvanskoj dolini, poginulo je od neprijateljske muslimansko-bošnjačke ruke i zločinačke protuhrvatske muslimanske Armije BiH. Sve u cilju protjerivanja i uništenja Hrvata u središnjoj Bosni. Kako u tom naumu nisu uspjeli u ratu, sada, od 1995. godine, sve što rade muslimani-Bošnjaci u Sarajevu, rade na protjerivanju Hrvata iz BiH političkim sredstvima u mirnodopskim uvjetima.

I IKA na strani onih koji zamagljuju

  • U prethodnim uvodnicima pisao sam o Hini i drugim tzv. hrvatskim medijima koji su objavili vijest da su nam Slovenci isporučili „posmrtne ostatke 500 hrvatskih žrtava Drugoga svjetskog rata i poslijeratnog razdoblja“. Većina tih medija nije napisala tko je pobio te Hrvate nakon završetka Drugoga svjetskog rata i u poraću. To su prešutjeli, a samo su trebali napisati ili reći da su ih pobili Titini, jugoslavenski partizani, jugokomunisti i netom obrijani i preodjeveni četnici. Zato je jadno i žalosno što je isto takvu vijest objavila i IKA – Izvještajna katolička agencija 14. svibnja 2026., a vijest glasi: »Na graničnom prijelazu Macelj u srijedu, 13. svibnja, Republika Hrvatska preuzela je od Republike Slovenije posmrtne ostatke 500 hrvatskih žrtava Drugoga svjetskog rata i poslijeratnog razdoblja. Tom prigodom vojni biskup Jure Bogdan predvodio je molitvu odrješenja za pokojne te blagoslovio lijesove s posmrtnim ostacima žrtava, prenosi Vojni ordinarijat u RH… Riječ je o posmrtnim ostacima žrtava ekshumiranih iz četiriju masovnih grobnica na području Republike Slovenije: Trebče, Podstenice odnosno Rugarski klanci, Košnica pri Celju i Cerklje ob Krki. Prema podacima Ministarstva hrvatskih branitelja, posmrtni ostaci pripadaju hrvatskim žrtvama iz poslijeratnog razdoblja Drugoga svjetskog rata, a njihova je povezanost s hrvatskim stradalnicima utvrđena na temelju provedenih istraživanja, forenzičko-antropološke obrade i pronađenih predmetnih nalaza« (https://ika.hkm.hr/novosti/posmrtni-ostaci-hrvatskih-zrtava-iz-slovenije-vraceni-u-domovinu/). Ni riječi o tomu tko je nakon rata, dakle, u mirnodopskom razdoblju, pobio te ljude. Ako je i od IKA-e, previše je!

“Humanitarci” su dobili što su i tražili 

  • Globalizacijski mediji u Hrvatskoj se raspisali o tzv. humanitarcima koji svake godine provociraju Izrael i demonstrativno, ne pitajući službeni Jeruzalem, ulaze brodovima u izraelsko teritorijalno more, divljački se ponašaju, provociraju i govore da unajmljenim brodovima dovoze pomoć Gazi. Kao i prošli puta izraelska država ih je dočekala na moru, izvela van iz njihovih brodova i odvezla na teritorij gdje su ih najprije smjestili, a onda i legitimirali. Oni koji su poslali te ljude da provociraju, sada govore da su ih Izraelci tukli, maltretirali, pa čak i silovali. To je ponukalo neke od razumnijih komentatora na također globalizacijskom portalu Indexu da napišu nekoliko zanimljivih komentara koje je dobro pročitati kako bi se shvatila pozadina ovih ponavljanih provokacija prema Izraelcima (https://www.index.hr/vijesti/clanak/bijes-zbog-videa-izraelskog-ministra-aktivisti-s-flotile-za-gazu-zlostavljani-smo/2795037.aspx). Najprije je čitateljima portala (Ivan 007) malo pojasnio stanje stvari: »Aktivisti, pogotovo zeleni, su navikli raditi scene u EU i za to biti nagrađeni. E pa vidite kako to tolerira jedna druga demokratska zemlja koja je zaštićena antisemitskim zakonom i ne može im nitko ništa«, onda im je komentator (Sam U raj) dao moralnu poduku: »99 % “aktivista” znaju unaprijed što mogu očekivati, ne branim Izrael, drugačiji mentalitet imaju ali bez veze mi je ići tamo pa poslije kmečati, ili ideš i kusaš ono što je tamo ili ostaneš ovdje i tipkaš ili samo promatraš, ali očekivati neku empatiju zato što sam tražiš probleme, sorry, od mene ne«, a nakon toga se oglasio (Riži Biži) i prisjetio se obrasca koji stalno ponavljaju ti „humanitarci“ da ih uvijek netko „siluje“: »Tko god “zlostavlja” Gretu Thunberg i sličnu ekipu, ima plus kod mene. Vjerojatno im nisu dali joint uz jutarnju kavu… Što ćemo s izvještajima žena iz “Gretine flote” da su i same bile zlostavljane/silovane od članova te iste flote? Čisti zapadnjački woke kretenizam«. To je ponukalo komentatora (macun kmanski) da ustvrdi: »Ko još puši priče ovih sex turista«. Za komentatora koji se nazvao (Luka Lisica) ovi lažni humanitarci i aktivisti su: »Narcisi željni pažnje, kamera i naslovnica, bolest društva su ovi “aktivisti’ 🤮🤮🤮«. Na kraju je (Maroje Beslic) pokazao originalnost i praktičnost: »Apsolutno ne bi bilo velike štete da vas je Izrael sve pobaca u more«. I, ne bi!

Pedofil iz Pakistana

  • Ali Kashif je imam rođen u Pakistanu koji je živio u Bresciji u Italiji, a deportiran je početkom travnja 2026. zbog promicanja dječjih brakova. Kashif se pojavio u talijanskoj televizijskoj emisiji “Fuori dal Coro” (Rete 4) i u drugim prilikama, gdje je koristio intervju skrivenom kamerom kako bi izjavio da je brak s 9-godišnjom djevojčicom prihvatljiv prema njegovom tumačenju islamskog prava, povezujući odraslu dob s menstrualnim ciklusom. Nakon ovih izjava, koje je talijansko Ministarstvo unutarnjih poslova smatralo “društvenim rizikom” i kršenjem temeljnih ljudskih prava, pritvoren je i deportiran iz zračne luke Milano Malpensa u Islamabad u Pakistanu. Tek tada su talijanske vlasti saznale da je Kashif boravio u Italiji bez valjane boravišne dozvole.

Smrtna kazna za silovatelje

  • Američka republikanska kongresnica Nancy Mace iz Južne Karoline predstavila je Zakon o smrtnoj kazni za silovatelje djece, zakon koji bi odobrio smrtnu kaznu za pojedince osuđene za teško seksualno zlostavljanje, seksualno zlostavljanje maloljetnika i uvrjedljiva kaznena djela seksualnog kontakta protiv djece prema saveznom zakonu i silovanje djeteta prema Jedinstvenom kodeksu vojne pravde. “Nemamo milosti za silovatelje djece. Oni koji vrebaju naše najranjivije zaslužuju najteže posljedice koje možemo postići”, rekla je kongresnica Mace. “Nijednom predatoru ne bi trebalo dopustiti da ode od najnezamislivijih zločina protiv djece. Ovaj zakon je jednostavan. Siluj dijete i ne dobiješ drugu priliku, dobiješ smrtnu kaznu. Nikada se ne ćemo ispričati što štitimo američku djecu. Zakon se temelji na zastupniku. Macein nemilosrdni rad na pozivanju predatora na odgovornost, uključujući njezine zahtjeve za potpunom transparentnošću i pravdom za žrtve seksualnog trgovca djecom Jeffreyja Epsteina i svaku osobu koja se urotila ili surađivala s njim. Stajala je uz preživjele u pozivu na odgovore, odgovornost i posljedice koje odgovaraju ozbiljnosti počinjenih gnusnih zločina. Što Zakon o smrtnoj kazni za silovatelje djece čini: Zakon o smrtnoj kazni za silovatelje djece mijenja naslov 18 Zakonika Sjedinjenih Država kako bi se odobrila smrtna kazna za sljedeće savezne prekršaje:
  • Teško seksualno zlostavljanje djeteta (18 U.S.C. § 2241(c))
  • Seksualno zlostavljanje maloljetnika (18 U.S.C. § 2243(a))
  • Nasilni seksualni kontakt protiv djeteta (18 U.S.C. § 2244)
  • Zakon također mijenja Jedinstveni zakon o vojnoj pravdi kako bi se odobrila smrtna kazna za silovanje djeteta prema članku 120.b (10 U.S.C. § 920b).

Kineski komunisti ubijaju silovatelje

  • Kina održava strogu politiku “nulte tolerancije” u vezi sa seksualnim zlostavljanjem djece, koristeći smrtnu kaznu kao maksimalnu kaznu za “izuzetno gnjusne” slučajeve. Početkom 2026. godine Vrhovni narodni sud Kine (SPC) potvrdio je da se smrtna kazna može i hoće izreći u najtežim slučajevima seksualnog napada na djecu kako bi se osiguralo maksimalno odvraćanje. Nedavno su izvršena poznata pogubljenja. Na primjer, u svibnju 2025. SPC je potvrdio pogubljenje trojice muškaraca osuđenih za teške seksualne zločine protiv maloljetnika, uključujući slučajeve koji uključuju ilegalne obrazovne centre i seksualno navlačenje na daljinu. Pravosuđe posebno cilja počinitelje na pozicijama povjerenja (kao što su učitelji i njegovatelji) i one koji koriste digitalne platforme za “kibernetičko udomljavanje” i ucjenu.) Prema Kaznenom zakonu NR Kine automatska optužba za silovanje: Spolni odnos s djevojčicom mlađom od 14 godina automatski se klasificira kao silovanje, bez obzira na percipirani pristanak. Smrtna kazna nije “opće” pravilo za svaki prekršaj, već je rezervirana za specifične otegotne okolnosti, uključujući: silovanje više žrtava, nanošenje teških ozljeda, smrti ili “izuzetno gnjusnih” posljedica, počinjenje zločina na javnom mjestu, djelovanje u bandi ili serijskom svojstvu. Osim sudskog kažnjavanja, Kina je uvela obvezni sustav prijavljivanja za osobe bliske maloljetnicima i uspostavila nacionalnu bazu podataka o seksualnim prijestupnicima kako bi spriječila osuđene zlostavljače da u budućnosti rade s djecom.

Džamija desetak kilometara od zgrade Europskoga parlamenta!

  • Hrvatski eurozastupnik stranke Dom i nacionalno okupljanje, Stjepo Bartulica, na društvenim mrežama objavio je kratak video uradak ispred velebne džamije u izgradnji samo desetak kilometara udaljene od sjedišta Europskoga parlamenta u Strasbourgu i pritom rekao: »Europa se mijenja pred našim očima. Samo nekoliko kilometara od Europskog parlamenta u Strasbourgu gradi se golema džamija, financirana katarskim novcem. Dok drugi ulažu u svoju budućnost, Europa sve više gubi vjeru u samu sebe. Europa je suočena s valovima ilegalnih migracija i dolaskom velikog broja ljudi koji ne dijele kršćanske vrijednosti niti pokazuju želju za integracijom u društvo i kulturu Europe. Istodobno, sve je manje obitelji, manje djece i manje spremnosti da se očuva vlastiti identitet i način života. Demografija je sudbina. Ako Europa izgubi obitelj, vjeru i samopouzdanje, izgubit će i svoju budućnost. Vrijeme je za povratak korijenima, životu i vrijednostima na kojima je Europa nastala« (https://www.facebook.com/stjepobartulica). Sve je točno rekao. Samo ga malo tko sluša. Nažalost!

A sada svojataju “ludoga naučnika”…

  • Nitko nije dovoljno pametan, a ni dalekovidan. To potvrđuje autor teksta od 21. V. 1892. u beogradskom listu Učenjak (Учeњaк) u kojem je izvrijeđao jednoga od najvećih umova u povijesti čovječanstva. Kratki tekst glasi: »LUDI NAUCNIK SRPSKOG POREKLA POSETIO SRBIJU Nikola Tesla, poznati američki osobenjak iz naučnih krugova, posetio je Beograd na dva dana. To je Teslina prva poseta Srbiji, u kojoj je zbog svog kontroverznog načina života dočekan sa podozrenjem i prezirom. Tesla je odseo u hotelu Astorija, na poslednjem spratu, a osoblje tog hotela nam kaže da nikad ranije nisu imali tako neuglednog gosta i da su jedva čekali da ode. Šteta koju je Tesla napravio u sobi se procenjuje na nekoliko hiljada dinara, naročito zbog toga što je eksperimentišući munjama, spalio sve zidove, a u uglu sobe napravio improvizirani golubarnik. U naučnim krugovima su saglasni da je taj takozvani naučnik bruka za Srbiju i nadaju se da njegovo ime nikad u budućnosti neće biti dovođeno u vezu sa našom nacijom.« A danas, taj isti Nikola Tesla u Srbiji nije ni „lud“, ni „kontroverzan“, „neugledan“, „takozvani učenjak“ i da „njegovo ime nikad u budućnosti ne će biti dovođeno u vezu“ sa srpskom nacijom. A upravo je suprotno. Neki lukaviji Srbi su shvatili da im on može koristiti, pa su od „ludog naučnika“, po Tesli nazvali i beogradsku zračnu luku.

Marijan Majstorović

Povezane objave

Proslava rođendana agresorske vojske u Mimari!

HF

Neprimjereno Josipovićevo izrugiranje sa Zakonom o ništetnosti

HF

Hrvatskom vlada udbaška mafija kojoj smeta sve hrvatsko 

hrvatski-fokus

Gerijatrijski naputak u ulici Ivana Lučića 3

HF

1 komentar

Zlatko Janković 30/05/2026 at 21:32

Liepo uredniče.

Odgovori

Ostavi komentar

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. Prihvati Pročitaj više