• Na twitteru Hrvatske vlade osvanuo je post na kojemu je pisalo: NEDA MI SE! Poruka je ne samo nepismena, nego i pokazuje opće stanje naše vladajuće elite u ove ljetne dane. To je na tragu onoga što Slavko Linić izjavljuje za svoga dojučerašnjeg šefa Zorana Milanovića da je lijen, da ga nikada nema na poslu i da ništa ne radi.
• Dok s jedne strane prosto se natječu Ameri i Rusi kako ovladati potencijalnim hrvatskim sirovina, s druge strane sami Hrvati nastavljaju s rasprodajom preostaloga bogatstva. Ovaj se negativni i preopasni trend nastvalja i nakon nužne smjene ratobornoga Slavka Linića, poznatijega kao Slavka Stečajka. Medijski pripuzi putem medijskih balona javljaju kako su pred (ras)prodajom Hrvatske pošte, Hrvatske poštanske banke, HŽ Cargo, Croatia Airlinesa… I nakon što se ranije većinu ovih državnih tvrtki srećom nije uspjelo pošto-poto rasprodati, Zoran Milanović i njegovi pobočnici očito ne odustaju držeći se maksime: baš nas briga za kasnije, odnosno poslije nas potop!
• Ako su nam gospodarski pokazatelji sve lošiji, diktatorsko ponašanje aktualne vlasti postaje sve "bolje". To "bolje" znači opasnije, bahatije i bezobzirnije. Ponašaju se tako kao da je hrvatski narod naojbičnija stoka koju se može unedogled ponižavati. To se najbolje vidi na planu tzv. Zakona o životnom partnerstvu, što je drugi naziv za podilaženje onima koji žive protuprirodno. Unatoč tomu što je udruga U ime obitelji nakon referenduma uspjela izboriti se za to da rečenica "Brak je zajednica žene i muškarca" uđe u Hrvatski ustav. Ovim zakonom se "izigrava izričita volja naroda izražena na referendumu i krši Ustav, jer se omogućava sklapanje braka osobama istog spola, samo pod drugim nazivom. Dakle, de iure se ne radi o braku, ali de facto se itekako radi se zakon odnosio na samo 70 istospolnih parova", rekao je u Saboru HDZ-ov zastupnik Željko Reiner.
• Kukuriku koalicija tijekom 2012. i 2013. smijenila je 2439 šefova hrvatske policije. Upravni sud je donio pravorijek da je smjena bila nelegalna. Time je propala čistka hrvatskih kadrova iz hrvatske policije i potvrđeno rješenje Odbora za državnu službu kojem su se smijenjeni policijski rukovoditelji žalili. I ova će čistka hrvatskih kadrova koštati hrvatske porezne obveznike. Zasad se zna, najmanje šest milijuna kuna. Ima novaca, nedavno je u Gunji uobičajeno izjavio naš dragi "premijer" Zoran Milanović.
• Drugi sud, Ustavni sud, poslao je Obiteljski zakon ministrice Milanke Opačić na popravni. I to tek četiri dana nakon je nasilno donesen Obiteljski zakon nasilne ministrice Opačić. Obiteljski je zakon Ustavni sud poslao na „popravni“ zbog ozbiljnih nedostataka u sadržaju i proceduri. poslao na popravni ispit. Ovo je prvi put u hrvatskoj povijesti da je Ustavni sud, u rekordnom roku, neustavnim i nezakonitim proglasio odredbe netom donesenog zakona. Kako se radi o kukuriku vlasti, presedani više i nisu vijest. Sporni zakon preglasala je saborska većina 6. lipnja 2014. Zakon je proglasio predsjednik Ivo Josipović 11. lipnja, a na snagu je stupio 28. lipnja 2014., da bi četiri kasnije bio srušen od strane Ustavnoga suda.
• Vijeće ministara BiH nije dalo saglasnost za održavanje otvorene morske vježbe akademije mornarice Oružanih snaga Republike Turske, koju je tražilo Ministarstvo sigurnosti BiH, a koja je trebala biti održana od 14. do 19. srpnja ove godine u Neumu. Time je pobijedio razum i izbjeglo se dodatno izazivanje tamošnjih Hrvata.
• Oko pronalska gradske ulice u moru između Brača i Splita suradnik Hrvatskoga fokusa, Dubrovčanin Teo Trostmann podsjeća kako je još oko 1830. arhitekt Lorenzo Vitelleschi u svojim povijesnim i statističkim bilješkama dubrovačkog kraja iznio da se čuje šumorenje u dubini Mljeta. Nn je pretpostavljao kao razlog podzemne vode kojih stvarno ima na otoku. Trostmann još spominje naftu ili plin u Konavlima, na otvorenom moru iza Babinog kuka, a spominje ih Stanko Kadija kao najperspektivnije nalazište, čime enigma Dinarida postaje još aktualnija.
• Špijunski rat između Washingtona i Berlina ne prestaje. Nakon što je NSA (Američka sigurnosna agencija) godinama prisluškivala mobitel njemačke kancelarke Angele Merkel, ovih dana procurilo je u javnost da je godinu i pol je jedan djelatnik Njemačke obavještajne službe (BND) Amerikancima prodavao tajne informacije. To je dodatno razbjesnilo Nijemce pa njemački su mediji ogorčeni: „Amerikancima se ne može vjerovati“, poručuju mediji i zastupnici Bundestaga. Njemačko glavno državno odvjetništvo provodi istragu. Po nekim procjenama američke obavještajne službe raspolažu ukupnim proračunom od oko 50 milijardi dolara. Izgleda jako puno, ali očito i isplativo. No nakon 11. rujna 2001. Amerika sve više ulaže i troši u radeNSA.e, CIA-e i DIA-e (Obrambena obavještajna služba).
• Mudžahedin Ali Hamad ovih dana je izjavio: "Nabijali smo Hrvate na kolac!" Ovaj časnik Al-Qiade još je dodao: "Ubijali smo motornim pilama, velikim noževima… Naš šef Abu Mina prisilio je oca da gleda kako mu ubijaju 14-godišnjeg sina…" Ali Hamad je Bahreinac, koji je 12 godina bio u srbijanskom zatvoru. Po izlasku se raspričao, navodno zbog grižnje savjesti.
• Darko Stazićje brat poznatijega i opasnijega Nenada. Dosad je bio ravnatelj zagrebačkog kazališta Gavella. Kako ne može to više biti jer se boji malverzacija – ističe Margareta Mađerić iz HDZ-a -, podnio je ostavku, ali ne će daleko otići. Izmislio si je dužnost "viši savjetnik ravnatelja kazališta"! Darko Stazić imat će plaću od gotovo 15 tisuća kuna i biti ponovno zadužen za financije kazališta. Lijepo, bogami!
• U Dubrovniku je u tijeku Hrvatski forum (engl. Croatia Forum). U najavi je Vesna Pusić izjavila da će teme biti zapadni Balkan i Europska unija. „Ove godine tema nam je zapadni Balkan i EU, drugim riječima naša regija i napredovanje prema članstvu. U našoj regiji to uvijek znači stabiliziranje i izgradnju države“, pojašnjava šefica diplomacije. Uz naše jugo-susjede, na skupu će se pojaviti i diplomati iz Kine, SAD-a, Japana i, umjesto Britanaca doći će njihovi podanici s Novoga Zelanda.
Ukoliko želite ostaviti komentar, morate se prijaviti.
Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se slažete s tim, ali možete to neprihvatiti i isključiti ukoliko želite. PrihvatiPročitaj više